Kategorie

  Kup Teraz

  Tagi

  Brak tagów

  Newsletter

  Grecka oliwa z oliwek

  Istnieje 8 produktów.
  Grecka oliwa z oliwek

  Grecka oliwa z oliwek to produkt, który doceniano już w czasach starożytnych. Niegdyś stanowiła środek czyszczący bądź też kosmetyk, a z czasem odkryto również jej lecznicze właściwości. Wtedy to zaczęto spożywać 1-2 łyżki tego specyfiku każdego ranka, aby utrzymać prawidłowy stan zdrowia. Obecnie wiemy bardzo wiele o wspaniałym wpływie oliwy z oliwek na funkcjonowanie naszego organizmu.

  Przyczynia się ona do lepszej pracy naszego układu pokarmowego, dlatego znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu cukrzycy. Wpływa także znacząco na system nerwowy oraz krwionośny, redukując cholesterol i chroniąc nas dodatkowo przed chorobami serca. Oliwa wspomaga również odpowiedni rozwój mózgu u dziecka.

  Poza bogactwem witamin i minerałów, niezaprzeczalną zaletą tego produktu jest też jego smak i aromat. Grecka oliwa z oliwek pozwala nadać przygotowywanym potrawom nowe oblicze i poczuć kunszt śródziemnomorskiej kuchni. Wspaniale nadaje się zarówno do smażenia i doprawiania mięsa lub warzyw, a także np. do sałatek.