Kup Teraz

Ostatnio przeglądane

Producenci

Newsletter

Oliwa z Oliwek Extra Virgin z Krety 3l

Bardzo wysokiej jakości grecka oliwa z oliwek. Oliwa Extra Virgin Latzimas jest produkowana na Krecie (Rethymno) w obszarze PDO, który świadczy o tym, że oliwa ma potwierdzone pochodzenie, kontrolowany proces produkcji i spełnia najsurowsze wymogi jakościowe i smakowe.

WIęcej informacji

Dodaj Usuń

105,00 zł


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Dodaj do listy życzeń

Bardzo wysokiej jakości grecka oliwa z oliwek. Oliwa Extra Virgin Latzimas jest produkowana na Krecie (Rethymno) w obszarze PDO, który świadczy o tym, że oliwa ma potwierdzone pochodzenie, kontrolowany proces produkcji i spełnia najsurowsze wymogi jakościowe i smakowe.

Latzimas jest firmą rodzinną z długoletnią tradycją przetwarzania oliwek. Oliwki są wybierane starannie, a następnie czyszczone i poddawane tłoczeniu na zimno poniżej 25 stopni C (temperatura pokojowa).

Oliwa ta jest produktem o doskonałym smaku i najwyższej jakości, nie ma żadnych konserwantów ani żadnych chemikaliów, charakteryzuje ją niska kwasowość (0,4 – 0,5%). Oliwa tłoczona z oliwek odmiany Koroneiki. Firma posiada cenione certyfikaty bezpieczeństwa, pochodzenia, kontroli produktów ekologicznych.

Oliwa z oliwek Laztimas extra virgin w 100% jest sokiem z oliwek, bogatych w polifenole, kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy A, D, E oraz minerały. Delikatny owocowy smak z nutą świeżo skoszonej trawy.

Skład: kwasowość < 0.5%, kwas oleinowy 60-70%, kwas linolowy 14-18%, kwas palmitynowy 10-18%, nasycone kwasy tłuszczowe 15%, kwas stearynowy 2%, kwas linolenowy 2%, K270 max 0.2, K232 max 2.5, K max 0.01.

Oliwa z oliwek extra vergin ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Używana codziennie pomaga w walce z nadciśnieniem, obniża poziom złego cholesterolu, jest zbawienna dla serca.Bogata w przeciwutleniacze wspiera mechanizmy obronne komórek.

Oliwa z oliwek posiada również właściwości antyrakowe.

Gorzkość i ostrość smaku oliwy świadczy o obecności przeciwutleniaczy; jeśli oliwa jest mdła, to ich nie zawiera. Od wieków stosowana w kosmetyce, zawiera m.in. witaminy E (naturalny antyutleniacz) i F (jeden ze składników bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci).
Łyżka oliwy z oliwek na czczo oczyszcza organizm, również  ze złogów nikotynowych.

Na oliwie extra vergin można smażyć (najlepiej krótko) i można jej używać do pieczenia.

100% Naturalna Oliwa Extra Virgin! Z Najszlachetniejszej Odmiany KORONEIKI!

Trudno myśleć o greckiej kuchni bez takiej oliwy. Doskonała do sałatki i nie tylko….

Oliwa z oliwek - śródziemnomorski eliksir długowieczności i dobrego zdrowia

Największą sławę oliwka europejska uzyskała dzięki oliwie z oliwek. Jest ona niezastąpiona w kuchni i kosmetyce. Najwartościowszą oliwę uzyskuje się w wyniku pierwszego tłoczenia dojrzałych owoców na zimno tzw. Extra Virgin. Po odwirowaniu jest ona całkowicie czysta i prawie bezbarwna. Przez dalsze tłoczenie można uzyskać oliwę prowansalską. Oliwa z oliwek ma doskonałe właściwości zdrowotne.

Oliwa z oliwek zawiera duże ilości kwasu oleinowego, kwas ten powoduje spadek zachorowań na astmę i alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. Stąd obserwuje się niższą zachorowalność na te choroby wśród mieszkańców basenu Morza Śródziemnego. Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy A, E, D oraz K. Pomaga przy miażdzycy, kamicy żółciowej, nieżycie i owrzodzeniu żołądka oraz w zaparciach a także zapobiega tworzeniu się wolnych rodników. Wspaniale oczyszcza i reguluje procesy trawienia. Spowalnia procesy starzenia oraz doskonale wpływa na wzrost kości u dzieci. Przeciwdziała zakrzepom. Powinna być stosowana przez osoby chore na cukrzycę - doskonale asymiluje cukry i wyrównuje ich poziom we krwi. Oliwa z oliwek nie zawiera soli, jest produktem bezglutenowym.

Ale oliwa z oliwek to także doskonały smak. Stosuje się ją do smażenia (w umiarkowanej temperaturze) , sałatek, a także słynnego sosu vinegrette. Brak filtracji czyni tę oliwę najbardziej naturalnym i wartościowym produktem wśród oliw z oliwek , gdyż oprócz wyjątkowych walorów smakowych pozwala zachować wszystkie cenne dla organizmu składniki odżywcze zawarte w oliwkach, a które w znacznym stopniu są usuwane przy powszechnie stosowanej filtracji dającej przejrzystość oliwie. Niefiltrowana oliwa z pierwszego tłoczenia ma zielonkawo-żółty kolor i jest naturalnie mętna. To właśnie w pozostałych cząsteczkach oliwek zawartych w zawiesinie i osadzie znajdują się skoncentrowane, cenne naturalne przeciwutleniacze (do 30% więcej niż w oliwie filtrowanej) tj. polifenole, zwalczające wolne rodniki i zmniejszające ryzyko chorób serca, a także opóźniające procesy starzenia komórek.

Oliwka w kosmetyce

Oliwa z oliwek daje doskonałe rezultaty stosowana jako kosmetyk. Smarowanie skóry surowa oliwą nadaje zdrowy, promienny wygląd, a dobroczynne witaminy bezpośrednio wnikają w jej głąb. Szczególnie wspaniałe działanie odmładzające ma zawarta w oliwie witamina E naturalny antyutleniacz. Dzięki niej oliwkowy kompres powoduje wygładzenie zmarszczek, odświeża, natłuszcza, działa kojąco na skórę codziennie narażoną na działania niekorzystnych czynników atmosferycznych i stresu. Jest naturalnym filtrem UV, zabezpieczającym skórę przed szkodliwymi skutkami opalania (jednak dość słabym, dlatego nie wystarczy się nią posmarować, by móc się bezpiecznie opalać).

Oliwa z oliwek zawiera również cenną witaminę F, czyli jeden ze składników bariery chroniącej skórę przed utratą wilgoci. Dzięki niej odbudowuje płaszcz lipidowy naskórka i w ten sposób przywraca mu naturalną barierę ochronną. Działa na skórę kojąco, wzmacnia jej naturalną odporność, zabezpiecza ją przed odwodnieniem, a także likwiduje szorstkość skóry. Dla osób z suchą skórą oraz podczas okresu grzewczego zaleca się w celu natłuszczenia skóry ciepłe kąpiele z dodatkiem kilku łyżek oliwy. Oliwka jako domowy kosmetyk stosowany do kąpieli, maseczek, peelingu, substytut kremu daje wspaniałe rezultaty. Oliwkowy masaż pobudza krążenie krwi, dzięki czemu skóra będzie lepiej odżywiona i gładsza. 

Zabieg regenerujący do włosów normalnych, suchych i zniszczonych

Zabieg wykonujemy przed myciem włosów. W przypadku włosów normalnych zabieg stosujemy raz w tygodniu, przy zniszczonych i suchych włosach zabieg można przeprowadzić dwa razy w tygodniu. Jeśli długie włosy mają zniszczone końcówki, ale przy skórze łatwo się przetłuszczają, preparat należy nałożyć tylko na same końce.

3 other products in the same category: