Kup Teraz

Ostatnio przeglądane

Producenci

Newsletter

Ser Kefalotiri z Krety, owczo-kozi, 300g vacuum

Twardy, żółty ser dojrzewający (ok. 9-12 miesięcy) robiony z mleka z mleka owczego i koziego o bardzo charakterystycznym,intensywnym, dość pikantnym smaku. 

WIęcej informacji

Dodaj Usuń

30,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kefalotiri pochodzi z Grecji. Jest bardzo starym serem. Wyrabiany od V wieku p.n.e. 

Twardy, żółty ser dojrzewający (ok. 9-12 miesięcy) robiony z mleka z mleka owczego i koziego o bardzo charakterystycznym,intensywnym, dość pikantnym smaku. Ser uniwersalny, najczęściej stosowany na deskę serów, do posypywania ciepłych dań, wspaniale nadaje się rownież do smazenia i zapiekania. 

W wersji dojrzałej, używany jako Parmezan.

 
Podawanie:

Jest podawany jako przystawka do dań, z owocami, warzywami,  na deskę serów może być spożywany także jako przekąska, zarówno na zimno jak i na ciepło. Dodatek do kanapek, warzyw, ciepłych tart, wytrawnych ciast, zapiekanek, farszy.

Ponieważ jest twardym serem może być starty na tarce i podawany z tostami oraz smażony jako oddzielna potrawa. Grecy używają go zamiast sera Parmezan.

Wszystkie sery po przyjeździe do naszego sklepu są krojone na mniejsze porcje, ważone, a następnie pakowane próżniowo, aby jak najdłużej zachować świeżość. W przypadku chęci zakupu kawałka sera w wielkości obecnie niedostępnej prosimy o kontakt.

Waga: ok 300g (vacuum)

Skad: mleko pasteryzowane owcze i kozie, podpuszczka mikrobiologiczna, min.tłuszcz 40%, max. wilgotność 38%

Po otwarciu należy przechowywac w lodówce i spożyc w ciagu 10 dni

Data przydatności do spożycia: 6 miesiecy od daty zakupu

 

Aerakis - mała, lokalna serowarnia wytwarzająca sery w sposób tradycyjny, z siedzibą w Gminie Gortynas na południu Krety. Produkty wytwarzane są wyłącznie z mleka, które zostało zebrane przez hodowców wypasających owce i kozy w górach Asterousia w południowej prefekturze Heraklion. Kreta.

Szczególnie staranne kontrole odbywają się codziennie, potwierdzajace jakość mleka, w ramach monitorowania ELOGAK.

ZAPRASZAMY NA DEGUSTACJĘ SERÓW I INNYCH GRECKICH PRODUKTÓW NA BAZAR OLKUSKA, ul. Olkuska 12, Warszawa

30 other products in the same category: