Kup Teraz

Ostatnio przeglądane

Producenci

Newsletter

Greckie Wino Retsina Malamatina 0,5l

Wino o charakterystycznym żywicznym smaku i aromacie, delikatne, najpopularniejsza „retsina” w Grecji.

WIęcej informacji

Dodaj Usuń

19,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Wino o charakterystycznym żywicznym smaku i aromacie, delikatne, najpopularniejsza „retsina” w Grecji.

Wino znane milionom Polaków odwiedzającym co roku Grecję!

Retsina ma ponad 3000-letnią tradycję. Produkowana jest w całej Grecji, a najlepszą jest uważana ta z regionu Attyki. 

Powinna być serwowana schłodzona i idealnie pasuje do dań kuchni greckiej, zwłaszcza niezwykle dobrze pasuje do przystawek greckich ‘mezedes’

Retsina MALAMATINA

Retsina Malamatina jest produkowana wyłącznie z Greckich szczepów Savatiano i Rhoditis. Winifikacja prowadzona jest w ściśle kontrolowanych temperaturach i z wyselekcjonowanych winogron aby osiągnąć unikalny kolor, aromat, smak i jakość. Jakość wina Retsina Malamatina jest zapewniana przez w pełni zautomatyzowany proces wytwarzania w najnowszej technologii.

Dodatek małej ilości sosnowej żywicy podczas procesu fermentacji zapewnia charakterystyczny smak, jednocześnie uwydatniając owocowy aromat szczepu. Dodając korzystne właściwości żywicy znane od starożytnych czasów, osiągamy w rezultacie unikalne wino o całkowicie greckiej tożsamości.

Retsina jest w 100% greckim produktem i nie jest produkowana w żadnym innym kraju. 

Może być serwowana zimna, zależnie od indywidualnych upodobań. Sama, z dodatkiem wody gazowanej lub coli, na kostkach lodu lub na kruszonym lodzie jako przyjemnie orzeźwiający napój.

Można delektować się nią osobno, lub z przekąskami. Jest idealnym dodatkiem do jedzenia, przyjacielskich spotkań, romantycznych kolacji i w każdym momencie codziennego życia.

4 other products in the same category: